Jak se správně starat o obuv?

PÉČE O OBUV

Zajisté máte zájem, aby Vám nově nakoupená obuv sloužila co nejdéle. Předtím než vykročíte v nové obuvi do zaměstnání, na procházku nebo do města na nákupy, je třeba obuv připravit a ošetřit ji. Víte, jak se správně starat o obuv? Obuv z různých materiálů vyžaduje jiný přístup při čištění a ošetřování. 

V našem eshopu naleznete obuv z pravé a syntetické kůže (někdy také označovaná jako eko kůže), broušené kůže. Zde je pár tipů, jak se o Vaši novou obuv správně starat a pečovat o ni.

KOŽENÁ OBUV

Všeobecná rada zní – koženou obuv bychom neměli vystavovat velmi vlhkému prostředí. Pokud je kůže vystavena škodlivým vnějším faktorům, ztrácí své vlastnosti a tvar. Případné nečistoty odstraníme kartáčem nebo vlhkým měkkým hadříkem. Obuv necháme řádně vyschnout a ošetříme ji krémem na koženou obuv v odpovídající barvě, která obuv obuv zvláční a ochrání ji před popraskáním. Na koženou obuv také doporučujeme Nano krém, který je vysoce výživný, má vodoodpudivé a nečistoty odpuzující účinky. Další možností je použít ošetřující mléko, které povrch obuvi změkčí a vyživí. Mléko lze také použít na syntetickou kůži. Obuv doporučujeme pravidelně ošetřovat.

BROUŠENÁ KŮŽE

Hlavní zásadou při ošetřování obuvi z broušené kůže je – nikdy nepoužívat krém nebo vosk, který by obuv poškodil. Obuv se čistí speciálním kartáčem, který odstraní prach a případné nečistoty a zároveň povrch jemně zdrsní. Poté lze aplikovat impregnační sprej nebo regenerační směs na velurovou-nubukovou broušenou kůži v odpovídající barvě, který ochrání obuv před pronikáním vlhkosti a zároveň materiál vyživuje.

SYNTETICKÁ KŮŽE OZNAČOVANÁ TAKÉ JAKO EKO KŮŽE

Syntetická kůže vzhledově napodobuje kůži pravou. Vyrábí se ze dvou vrstev – podkladovou vrstvu tvoří textilní nebo syntetická tkanina a vrchní část tvoří vrstva polyuretanu. Mezi hlavní výhody syntetické kůže patří prodyšnost a lehkost.  Obuv doporučujeme čistit vlhkým hadříkem a po vyschnutí při pokojové teplotě naneseme ošetřující mléko na syntetické materiály, které dodá potřebnou pružnost a lesk a zároveň chrání syntetickou kůži před vnějšími vlivy. Doporučujeme také impregnační sprej se samočistícím účinkem. 

--

Autor: Laucik

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení